Kadına Dair Her Şey © 2023 Tüm hakları saklıdır.

Kadınizm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Hormonlu Spiral Kullananların Yorumları

Hormonlu Spiral Kullananların Yorumları

kadinizm kadinizm -
117 0
Hormonlu Spiral Kullananların Yorumları

Hormonlu Spiral Kullananların Yorumları birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Son yıllarda hekimler tarafından tercih edilen yöntemlerden birisi de hormonlu spiral olup gebelikten korunma amacıyla tercih edilmektedir. Hormonlu spiral tedavisi nedir, nasıl yapılır, kullananların yorumları hakkında bilgileri bu yazımızda vereceğiz.

Hormonlu Spiral Kullananların Yorumları aşağıda yer almaktadır.

Halk arasında bilinen ismi ile “hormonlu spiral” ya da “mirena” hamilelikten korunma amacıyla üretilen ve özellikle son zamanlarda hekimler tarafından önerilmektedir.  

Son yıllarda çokça tercih edilen bu koruma yöntemi hekimler tarafından da önerilmektedir. Gebelikten korunma amacıyla çokça kişi tarafından tercih edilmiştir.

Hormonlu Spiral Kullananların Yorumları

Hormonlu Spiral Nedir?

Hormonlu spiral nedir? Rahim içi araç sistemi veya bilinen adı ile hormonlu spiaral küçük, esnek plastikten yapılmış, T halinde rahim içerisine yerleştirilen doğum kontrol yöntemidir. Hormonlu Spiral spermin yumurtalara girdikten sonra döllenmesini önler. Uç kısmında yer alan ip spiralin bulunduğu yerin değiştirilmesi gerektiğinde ya da artık istenmediğinde kolaylıkla hekim tarafından dışarı atılmasına yardımcı olmaktadır.

Hormonlu Spiral Neden Kullanılır?

Hormonlu spiral T harfine benzer şekilde tasarlanmıştır ayrıca 3 cm uzunluğuna sahiptir. Esnek plastik şeklinde üretilen bir doğum kontrol ürünüdür. Rahim içine koyulduktan sonra çok az bir düzeyde hormon salgılamaya başlar. Böylece sperm ve yumurta kısmının da döllenmesine engel olur.

Hormonlu spiral aynı zamanda rahim duvarını incelttiğinden dolayı etkili bir doğum kontrol tekniğidir. Etkili yöntemlerden birisi olup genelde ilerleyen zaman diliminde de çocuk sahibi olmayı planlamayan ve cinsel birliktelik esnasında rahat olmak isteyen bayanlar tarafından tercih edilmektedir.

Bunun dışında çok yüksek düzeyde adet kanamanız varsa yine hormonlu spiral tercih edilebilir. Adet düzensizlikleri, yoğun adet kanamalarında da hormonlu spiral tercih edilebilir. Bunun dışında şiddetli adet sancıları olan kadınlarda da çok sık tercih edilebiliyor.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR:  İstanbul Kadınlara Özel Havuz

Et Ezilmesine Ne iyi Gelir Evde başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

Hormonlu Spiral Hangi Durumlarda Kullanılmaz?

Hormonlu spiral hekimler tarafından tavsiye edilen bir yöntem olsa da bazı durumlarda da tercih edilmemektedir. Bunlar şu şekildedir;

  • Bayanlarda pelvik bölge enfeksiyonu yaşanması durumunda
  • Çok yoğun bir zaman diliminde vajinal enfeksiyon geçiriliyorsa
  • Meme ve rahim kanseri öyküsü bulunuyorsa.
  • Karaciğerlerde problem görülüyorsa

Herhangi bir yan etkide mutlaka profesyonel bir hizmet alınması gerekir, aksi halde yan etkileri artmaya devam edecektir.

Hormonlu Spiral Kullananların Yorumları
Hormonlu Spiral Kullananların Yorumları

Hormonlu Spiral Kullananların Yorumları

Aşağıda yer alan Hormonlu Spiral Kullananların Yorumları, objektif olarak eklenmiştir. Herhangi bir öneri ya da tavsiye amacı taşımamaktadır.

“ Hormonlu spiral tedavisine karşı bir önyargım vardı, fakat hekimin tavsiyelerine uyarak tedavi sürecine başladım. Sonuç olumlu.

Züleyha A.

“Hormonlu spiaral tedavi süreci güvenilir bir şekilde tamamlandı. Tedavinin ardından sonuçlar çok olumlu seyrediyor”

Aslı C.

“Hormonlu Spiral hekimlerin gözetiminde yapmaya başladık, doktorumuzun önerdiği ölçülerde dikkat edilince sonuçlar olumlu”

Sevim B.

“Uzun süredir hormonlu spiral tedavisi görüyorum bu sayede kendimi daha güvende hissediyorum”

Meliha Ç.

Video kaynağı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir