Kadına Dair Her Şey © 2023 Tüm hakları saklıdır.

Kadınizm

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Güzellik ve Bakım
 4. »
 5. Kalıcı Eyeliner Nedir? Avantajları Nelerdir?

Kalıcı Eyeliner Nedir? Avantajları Nelerdir?

kadinizm kadinizm -
19 0
Kalıcı Eyeliner Nedir? Avantajları Nelerdir?

Kalıcı eyeliner nedir sorusuna en güzel cevap kalıcı göz kalemi dövmesi olacaktır. Makyajından eyeliner’ı eksik etmeyen ancak bir o kadar da diğer makyaj malzemelerine göre kullanımı ve yapılması zor olan eyeliner çekme işlemi, kalıcı eyeliner işlemi sayesinde tüm zorluğu ortadan kaldırmaktadır.

Standart dövme yaptırma işlemine benzeyen kalıcı eyeliner yaptırma işlemi, kirpik hizası boyunca derinin altına uygulanan bir işlemdir. Kalıcı eyeliner uygulamasında kullanılan pigment doğal, estetik ve şık bir görünüme sahiptir.

Kalıcı Eyeliner Nedir? Avantajları Nelerdir?

Kalıcı eyeliner pigmenti herkesin kendi isteğine uygun, herkes için ayrı ve özel tasarlanmaktadır. Çizginin biçimi, renk tonu ve eyeliner kalınlığı uygulama yapılacak kişinin göz yapısına göre işin uzmanları tarafından belirlenip ona göre ayarlanır. Göz çevresinde şık ve güzel bir görünüme sahip olan kalıcı eyeliner uygulamasından sonra bir daha eyeliner sürmenize gerek kalmamaktadır.

Kalıcı Eyeliner Uygulaması Neden Tercih Edilir?

Kalıcı eyeline uygulaması tercih nedenlerinden en önemlisi zahmetli olan eyeliner çekme işleminden kadınları kurtarmaktır. Kalıcı eyeliner her zaman göz çevresinde şekli düzgün ve taze çekilmiş eyeliner görüntüsü sunar. Kalıcı makyaj uygulamaları sayesinde kadınlar her zaman şık ve güzel görünür. Makyaj yapma aşamasının en zor aşaması olarak bilinen ve bir o kadar da dağılması kolay olan eyeliner  sorunundan kalıcı eyeliner uygulaması sayesinden kurtulmuş olunuyor.

Kalıcı eyeliner pigmentinin malzemelerinde kimyasal madde kullanımından kaçınılmaktadır. Tamamen doğal malzemelerle oluşturulan kalıcı eyeliner cildin alt tabakasına işlenmektedir. Fakat kalıcı eyeliner işlemi sonrasında yapılan eyeliner bir ömür kalıcı olmamaktadır. Kalıcı eyeliner uygulaması kişiye özel hazırlanan steril cihazlarla cilde uygulanmaktadır.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR:  Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Sırasıyla Evde Cilt Bakımı

Kalıcı Eyeliner Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kalıcı eyeliner uygulaması yapılacak kişi istediği özellikleri uzmana anlatır. Uzman kişi kalıcı eyeliner öncesinde kişinin isteklerine uygun bir test eyeliner’ı hazırlar ve bu test eyeliner’ını kişinin cildinin üst tabakasına uygularlar. Uygulama yapılan kişi istediğini elde edesiye dek test uygulamasına devam edilir. En son tüm özelliklere karar verildiğinde kalıcı eyeliner uygulamasına geçilir.

Burun Kaldırma Egzersizleri İşe Yarıyor Mu? başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

Kalıcı eyeliner boyası normal dövme boyasının aksine hem doğal malzemeler kullanılarak hazırlanır. Aynı zamanda cildin 1-2 katman altına boya işlenir. Fakat normal dövme işlemi esnasında dövme boyası cildin 5-6 katman altına işlenerek cilde bulaştırılır. Ayrıca standart dövme boyasında tamamen kimyasal boyalar kullanılmaktadır.

Kalıcı eyeliner pigmentinde doğal malzemeler kullanıldığı için bir süre sonra eyeliner boyası ciltten silinir. Kalıcı eyeliner uygulaması yaklaşık yarım saat sürmektedir.

Kalıcı Eyeliner Nedir? Avantajları Nelerdir?
Kalıcı Eyeliner Nedir? Avantajları Nelerdir?

Kalıcı Eyeliner Ciltte Nasıl Daha Uzun Kalabilir?

Kalıcı eyeliner işlemi için uzmanı ve işlemin yapılacağı güzellik merkezini çok iyi seçmek gerekmektedir. İşlemler esnasında kullanılan cihazlar, uygulama tekniği ve malzemler kalıcı eyeliner ömrünü doğrudan etkiler.

Kalıcı eyeliner ömrünü etkileyen diğer unsurlar ise,

 • İşlemler sonrasın uzman tavsiyelerine uymak.
 • İşlem sonrası 24 saat boyunca göz çevresine su değdirmemek.
 • Günlük makyaj yaparken göz çevresinde kimyasal makyaj malzemesi kullanımından kaçınmak.
 • Kalıcı eyeliner uygulaması sonrasında belirli periyotlarda mutlaka işlemi yapan uzmana kontrole gitmek.

Kalıcı Eyeliner Uygulamasının Avantajları

Kalıcı eyeliner uygulamasının avantajları arasında ilk sıralarda günlük makyaj rutinini kolaylaştırmak gelmektedir. Ancak tek avantajı tabii ki de bu değildir. Kalıcı eyeliner uygulamasının avantajları arasında uygulamayı yaptırmayı düşünen kişileri daha çok cezbedecek avantajlar da bulunmaktadır. Bu avantajlar,

 • Daha estetik bir görünüme sahip olarak her daim genç ve bakımlı görünürsünüz.
 • Yaptığınız makyajlar daha göz alıcı ve estetik gözükür.
 • Bakışlarınız daha keskin ve çekici olur.
 • Gün boyu makyajınız doğal ve taze görünür.
İLGİNİ ÇEKEBİLİR:  Saç Köklerini Güçlendirmenin Doğal Yolları

Video kaynağı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir