Kadına Dair Her Şey © 2023 Tüm hakları saklıdır.

Kadınizm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ana Sayfa
  4. »
  5. Kahve Karbonat Kürü Kullananlar

Kahve Karbonat Kürü Kullananlar

kadinizm kadinizm -
95 0
kahve karbonat kürü

Kahve karbonat kürü kullananlar tarafından yorumlar merak edilmektedir. Herkesin mutfağında kolaylıkla bulabildiği iki doğal ürün olan karbonat ve kahve genellikle istenmeyen tüylerden kurtulmak için doğal bir yöntem olarak tercih edilmektedir. Bu yöntemi faydalı olup olmadığı pek çok kişi tarafından araştırılmaktadır.

Bilindiği gibi kahve ve karbonat birbirinden farklı alanlarda kullanılan birer mutfak malzemesidir. Ancak bir araya geldiğinde tüylerden kurtulmayı sağladığına dair yorumlar vardır. Pek çok kişinin muzdarip olduğu ve etkili bir biçimde kurtulmayı amaçladığı yöntemlerden birisi olarak tercih edilen ilk yol yol günümüzde uygulanan lazer epilasyon yöntemleri olmaktadır. Ancak bu uygulamalarda belirli ışınlara maruz kalmaya sebep olduğu için çok da sağlıklı olmayabilecek içeriklerdir.

kahve ve karbonat kürü kullananlar

 Dolayısıyla bu tarz uygulamaların sonuçları ve vücuda etkisi noktasında emin olamayan kişiler doğal yöntemlerle tüylerden kurtulmayı amaçlamaktadır. Özellikle kalıcı çözüm maden lazer epilasyon yönteminin acı vermesi nedeniyle çekinenler olmakla birlikte aynı zamanda belirli aralıklarla tekrarlanması gereken ve etkisinin de zayıflayabileceği bir yöntem olduğu bilinmektedir. Bu tarz yöntemlerinin denenmesi ve sonuç alınamamasının bir sonucu olarak doğal çözümleri yönelimi artmıştır. Peki bu alanda kullanılan kahve karbonat kürü nasıl yapılır?

Kahve Karbonat Kürü Yapılışı

Kahve karbonat kürü yapılışı açısından bir çay bardağı kadar karbonata ve 1 çay bardağı demlenmiş olan Türk kahvesine ihtiyaç vardır. Türk kahvesi kullanımı kullanılmasının sebebi bilindiği gibi telvesinin kullanılması gerektiği içindir.

Kahve karbonat kürünü gerçekleştirilmesi için ilk yapılması gereken işlem bir çay bardağı kadar suya eklenen kahveyle Türk kahvesini hazırlamaktır. Dolayısıyla pişmiş kahve kullanılır. Bu kahve cam bir kavanoza koyularak üstüne bir çay bardağı kadar karbonat eklenir. Pişmiş kahve ve karbonat bir krem görünüm alana kadar karıştırılır. Ardından hazırlanan malzeme buzdolabına kaldırılır.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR:  Saç Boyası Renkleri ve Numaraları

 İstenmeyen tüylerden kurtulma noktasında pek çok kişi tarafından duyulan bu yöntem için yorumlar merak konusu olmaktadır. Pek çok farklı yorum söz konusu olmakla birlikte karbonatın fazlasının cildi zedeleyebileceği bilincinde olarak kullanımında fayda vardır.

Kahve Karbonat Kürü Uygulaması

Kahve karbonat kürü uygulaması ayrıntıları ile ilgili olarak öncelikle tüylerin bir gün önceden kökten alınması gerekmektedir. Epilasyon aleti ya da ağda ile yapılan bu işlemin ardından bir gün beklenmesi tavsiye edilir. Çünkü temizlenmiş olan bölge ile temas kurulacağı için kızarıklık ya da tahriş oluşabilmektedir. Ardından elin ucuyla bir miktar bu krem karışımdan alınarak dairesel ve hafif hareketlerle peeling uygulaması gibi sürülmesi gerekir.

Sürme ve ovalama işleminin ardından yaklaşık olarak 10 dakika beklenir ve daha sonra ılık su ile iyice yıkanır. Cildin daha hassas bölgelerinde örnek olarak yüzde uygulanacaksa 10 dakika bekletilmemesi üç beş dakika kadar kalması yeterli olacaktır. İşlemin tamamlanmasını ve yıkanmasının ardından bölgeye nemlendirici ya da losyon gibi yumuşatıcı ürünler sürülebilir.

Kahve karbonat kürü kullananlar tarafından genellikle işlemin 7 gün üst üste yapılması tavsiye edilmektedir. Tüy azalma durumu kişiye göre farklılık göstereceği için kullanım süresini de buna göre belirlemek mümkün olabilir. Ancak karbonatın cildi tahriş etmemesi için epilasyonun hemen ardından uygulanmaması gerekir.

Bunun yanı sıra bu uygulamayı 15 yaş üzeri kişilerin yapması ve aynı zamanda herhangi bir cilt sorunu olan kişilerin kullanmaması tavsiye edilmektedir. Yine bu ürünlere karşı alerjisi olan ya da çok hassas bir cilde sahip olan kişilerin de kullanımı önerilmez. Tüy azaltma özelliğinin yanı sıra doğal bir peeling etkisini gösterdiği düşünülmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir