Kadına Dair Her Şey © 2023 Tüm hakları saklıdır.

Kadınizm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. 11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

kadinizm kadinizm -
144 0
11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları – 11 İsmi Azam Duası okunuşu arayanlar olduğu gibi bunu okuyan kişilerin ne gibi yorumlar yaptığı da Müslümanlar tarafından zaman zaman merak edilebilmektedir. İslam dininde Allahü Teala’nın büyük isimlerini içermekte olan bu dua, kelime anlamı olarak Büyük İsim demektir. Pek çok fazilete sahip olup sıkıntıların giderilmesi, manevi sıkıntıların giderilmesi gibi amaçlar için edilmektedir. 

“Bu duayı okuduktan sonra, hayatımda çok güzel değişiklikler oldu. Allah’a olan yakınlığım arttı, dileklerim yerine gelmeye başladı ve sıkıntılarımdan kurtuldum. Bu duanın çok etkili olduğunu düşünüyorum.”

11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

“Bu duayı bir süredir okuyorum. Henüz dileklerim yerine gelmedi ama bu duanın etkisini hissetmeye başladım. Daha huzurlu ve mutlu hissediyorum.”

11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

“Bu duayı okumaya başladığımdan beri, iş hayatımda çok başarılı oldum. Bu duanın bana yardımcı olduğunu düşünüyorum.”

11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

111 İsmi Azam duası, Arapça olarak okunmaktadır. Duanın okunuşu şu şekildedir:

“Bismillahirrahmanirrahim.

Ya Allah, Ya Rahman, Ya Rahim, Ya Malik, Ya Kuddus, Ya Selam, Ya Muktedir, Ya Aziz, Ya Cebbar, Ya Kahhar, Ya Muid, Ya Muhyi, Ya Mumit, Ya Hayy, Ya Kayyum, Ya Hakem, Ya Adl, Ya Latif, Ya Habir, Ya Semi, Ya Basir, Ya Alim, Ya Kadir, Ya Vedud, Ya Cami, Ya Gaffar, Ya Settar, Ya Rafe, Ya Nasır, Ya Nur, Ya Hadi, Ya Berr, Ya Tevvab, Ya Muntakim, Ya Afuv, Ya Raheem, Ya Maliki Yevmiddin.

Allahumme inni es’eluke bi hazihil esmai’s-sagirati elli esmai’l-kebriya, en tağfirli zunubi ve teftah li hayra dunyay ve ahireti ve teqdir li rizkan halalen teyyiben ve teftah li hayra kulli babin ve tefehhi li hayra kulli şerrin.

Ve Allahu akbar, wa la ilahe illallah, wa subhanallahi rabbil ‘alemiyn.

Ve sallallahi ala seyyidina Muhammadin wa ala alihi wa sahbihi wa sallam.

Amin.”

11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

Her Müslüman sık sık ellerini açarak alemlerin rabbine dua etmelidir. Bu kapsamda ne gibi duaların edilebileceği de zaman zaman sorulabilmektedir. İsmi Azam bunlardan biri olup pek çok kişi tarafından edilmektedir. Bu yönüyle 11 İsmi Azam duası okuyanların yorumları da zaman zaman merak edilmektedir.

“Duayı okuduğumda, sanki kalbime bir huzur ve mutluluk doluyor. Allah’a olan inancım ve güvenim artıyor. Bu duanın bana çok iyi geldiğini düşünüyorum.”

“Okumaya başladığımdan beri, daha sakin ve huzurlu bir insan oldum. Stres seviyem düştü ve daha mutlu hissediyorum.”

“Bu duayı okuduğumda, sanki Allah’ın beni duyduğunu ve yardım ettiğini hissediyorum. Bu duanın bana çok iyi geldiğini düşünüyorum.”

“Sanki bir ışık huzmesi üzerime geliyor. Bu duanın bana çok iyi geldiğini düşünüyorum.”

“Okudukça sanki bir güç bana güç veriyor. Bu duanın bana çok iyi geldiğini düşünüyorum.”

Yorumlar kişiden kişiye göre değişmekte olup bazı kişiler iç huzurlarının arttığını sormaktadır. Bazı kişiler ise ruh hallerinin değiştiğini açıklamaktadır. Bunların yanı sıra duayı okuduktan sonra dileklerinin makbul olduğunu belirtenler de yer almaktadır.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR:  Bir Erkeğin İlişki Yaşadığı Kadından Duymak İstediği 20 Cümle

58 Saniyede Kabul Olan Dilek Duası başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

111 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

11 İsmi Azam duası okuyanların yorumları olduğu gibi bu duayı 111 kere okuyanlar da vardır. Söz konusu kişiler de dua ettikten sonra ne gibi durumların yaşandığını paylaşım olarak verebilmektedir. Eğer internette ararsanız pek çok blog sayfasında ya da farklı sitelerde bunları görmeniz mümkündür.

İsmi Azam Duası Nelere İyi Gelir?

İsmi Azam 11 ismi şerif faziletleri oldukça fazla olan bir duadır. 11 kere bunu ettikten sonra rızık artışı, huzur, barış ve şifa gibi faziletleri olduğu belirtilmektedir.

Dualar aracılığıyla Allahü Teala’ya yapılan yakarışlarda kişiler hastalıklarının şifa bulmasını isteyebilir. Şifayı alan ve veren Allahü Teala olup gerek hastalar gerekse hasta yakınlarını bunu okuyabilir. Ayrıca faziletleri arasında rızkın artması da vardır. Israrlı bir şekilde okumayı sürdüren kişiler maddi olarak bereketli ve bol bir hayata sahip olabilir.

11 İsmi Azam Duası Nedir?

11 ismi azam duası okuyanlar kadar bu duanın ne olduğunu bilmek isteyenler de yer almaktadır. Dua içerisinde Allahü Teala’nın en büyük isimleri yer almaktadır. Rahman ve Rahim gibi isimler yer almakta olup, bu duayı pek çok dini kitap içerisinde görme mümkündür.

11 İsmi Azam farklı gibi düşünülse de aslında İsmi Azam duasının 11 kere tekrar edilmesidir. 11 dışında 111 ya da farklı sayılarda okunması da mümkündür.

11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları
11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

11 Ismi Azam Duası Nasıl Okunur?

11 ismi azam duası okunuşu pek çok dini kitapta yer almaktadır. Bunu pek çok dini kitapta bulmanız mümkün olup düzenli bir şekilde okunması gerekir. Telaffuzunun doğru bir şekilde yapılmasına özen gösterilmelidir. Bunun dışında sakin ve sessiz bir yerde olmak, temiz ve samimi bir kalple dua etmek de önerilmektedir.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR:  41 Çörek Otuna 41 Ayetel Kürsi Okuyanlar Kadınlar Kulübü

11 Ismi Azam Duası Faziletleri

Her duanın sahip olduğu faziletler yer almakta olup bunlar zaman zaman merak edilmektedir. 11 ismi azam duası okuyanlar incelenirse ne gibi faziletlerin ve mucizelerin yaşandığı görülebilmektedir. Düzenli şekilde ve inanarak okunursa hem ruhsal hem de bedensel anlamda okuyanlara faydalar getirmektedir.

Günde 11 Defa Okunacak Dua

Günde 11 defa okunacak dua olarak İsmi Azam okumanız mümkündür. Bunu gün içinde istediğiniz zamanda ve yerde etmeniz mümkündür. Ayrıca okuma sayısı 11 ile sınırlı da değildir. Bir dilek varsa minimum 21 gün okumak tavsiye edilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir