Kadına Dair Her Şey © 2023 Tüm hakları saklıdır.

Kadınizm

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Genel
 4. »
 5. 41 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar

41 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar

kadinizm kadinizm -
37 0
41 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar

41 Ayetel Kürsi mucizesi yaşayanlar bu duayı 41 kere okumuş, faziletlerini görmüş kişiler olup onların yorumları sıklıkla merak edilmektedir. Siz de bu duayı okumak istiyorsanız temiz bir kalple, bilinçli ve ihlaslı bir şekilde okumak önerilmektedir. Ayrıca düzenli olarak her gün edilmeli, sadece sıkıntılı olunan zamanlarda okunmamalıdır.

41 Ayete’l Kürsi Mucizesi Yaşayanlar Kadınlar Kulübü

41 Ayetel Kürsi mucizesi yaşayanlar söz konusu tecrübelerini internette farklı yerlerde paylaşabilmektedir. Bunları kontrol ederek, kimin neler söylediğini okumanız da mümkündür. Kadınlar Kulübü dahil pek çok yerde bunu görmek mümkündür.

41 Ayetel Kürsi Kısmet Açma

Pek çok insanın evlenip bir yuva kurma hayali vardır, ancak bu kolay gibi dursa da bazen çeşitli engeller yola çıkabilmektedir. 41 Ayetel Kürsi mucizesi yaşayanlar bunu kısmet açmak için de edebilmektedir.

Eğer Ayetel Kürsi duasını sürekli, düzenli olarak okursanız Allahü Teala’nın izniyle kısa sürede bir kısmet bulmanız mümkündür. Kişiler dua ederken temiz bir kalp ile etmeyi, düzenli olarak okumayı da unutmamalıdır.

41 Ayetel Kürsi Ne Zaman Okunabilir?

41 Ayetel Kürsi mucizesi yaşayanlar bunu gün içerisinde farklı zamanlarda edebilir. Bunun dışında İslam dininde duaların makbul olduğu anları da unutmamak gerekir:

 • Yağmur yağarken
 • Seher zamanı
 • Kur’an-ı Kerim hatmedildiği vakit
 • Kişi kalbinde incelik hissettiği vakitler
 • Hasta ya da sıkıntılı hallerde
 • Oruçlu olunduğu zaman

Bu gibi anlar geldiğinde düzenli olarak dua etmeye başlamak önerilir. Ayrıca İslam dininde duaların makbul olduğu farklı anların olduğu da unutulmamalıdır.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR:  1340 Elif Lam Mim Fazileti

41 Ayetel Kürsi Fazileti

Her surenin fazileti olup bunların neler olduğu sık sık merak edilmektedir. 41 Ayetel Kürsi Fazileti oldukça fazla olup bunun okuyan kişi Allahü Teala’nın koruması altında olmaktadır. Kişi tüm kötülüklerden korunabilmektedir. Ayrıca korku ve endişe gibi durumlara da yardım etmektedir.

Ayrıca kişiyi maddi ve manevi anlamda sıkıntılarından arındırmakta, hastalık ve fiziksel rahatsızlıklara karşı da yardımcı olmaktadır. Bu bakımdan faziletleri oldukça fazladır. Ayrıca şeytanı uzaklaştırarak, kötü etkilerine yönelik olarak korumaktadır.

Bu bakımdan pek çok önemli noktası bulunmaktadır. Kişiye huzur ve sükunet getirmekte, uyku kalitesini de arttırmaktadır.

41 Ayetel Kürsi Nasıl Okunur?

41 Ayetel Kürsi sadece bu surenin 41 defa üst üste okunmasıdır. Yani 41 Ayetel Kürsi mucizesi yaşayanlar arasına girmek için sadece aşağıda bulabileceğiniz duayı üst üste 41 kere okumak yeterlidir:

 • Allahu la ilahe illa huvel hayyul kayyum La te’huzuhu
 • sinetun velan nevm, lehu ma fissemavati ve ma fil’ardi
 • Men zellezi yeshfeu indehu illa bi’iznih, ya’lemu ma beyne eydiyhim ve ma
 • Halfehum Ve la Yuhiytune bi’sey’im min ilmihi illa bi ma şae
 • Vesia kursiyyuhussemavati vel’ard Ve la yeuduhu
 • Hifzuhuma, ve huvel aliyyul azim

Her duada olduğu gibi bunun da düzenli olarak okunması önerilir.

41 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar
41 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar

41 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar SSS

41 Ayetel Kürsi için Abdest Gerekir Mi?

Ayetel Kürsi okumak için sadece normal abdestin değil aynı zamanda gusül abdestinin de olması gerekir.

Ayetel Kürsi 40 Defa Okunursa Ne Olur?

Ayetel Kürsiyi 40 kere okumanın fazileti oldukça fazladır. Kişi düzenli bir şekilde okumayı devam ettirirse itibarı halk arasında sahip olduğu saygı, sevgi ve itibar da artabilmektedir. Kişiler istedikleri makamları da elde edebilmektedir. Duanın içerisine 34 ilahi isim yer almakta olup 17’si açık 17’si de kapalı şekildedir. Bunun dışında aynı zamanda 17 Mim ve 17 Vav mevcuttur.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR:  3 Esma ile Uzaklaştırma Duası

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir