Kadına Dair Her Şey © 2023 Tüm hakları saklıdır.

Kadınizm

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Genel
 4. »
 5. Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Mucizesini Yaşayanlar

Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Mucizesini Yaşayanlar

kadinizm kadinizm -
25 0
Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Mucizesini Yaşayanlar

Günümüzde Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Mucizesini Yaşayanlar oldukça fazladır. Bu bakımdan Müslümanlara düzenli olarak okumaları tavsiye edilen bir duadır. Düzenli bir şekilde ve inanarak okunursa bunların görülmesi mümkündür.

Bir rivayete göre, Hz. Muhammed (s.a.v.) bir gün ashabına, “Kim Bakara Suresi’nin son iki ayetini 41 kere okursa, Allah ona şu beş şeyi verir:” demiştir:

 • Allah onu şeytandan korur.
 • Allah onun kalbine huzur verir.
 • Allah onun rızkını genişletir.
 • Allah onu ahirette cehennem azabından korur.
 • Allah ona bir dileği varsa onu yerine getirir.

Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Mucizesini YaşayanlarAmenerrasulü 41 Kere Okumanın Mucizesini Yaşayanlar

Amenerrasulü önemli dualardan bir tanesi olup pek çok sıkıntıdan kurtulmak için önemli bir anahtardır. Bu bakımdan uyumadan önce okumak bela ve musibetleri def etmeye yardımcı olmaktadır. Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Mucizesini Yaşayanlar şu şekilde demiştir;

“Sıkıntılı bir dönemdeydim ve Allah’a sığınmak için Amenerrasulü’nü 41 kere okumaya başladım. Birkaç gün içinde sıkıntılarımdan kurtulmaya başladım. Bu zikrin bana çok faydası oldu.”

Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Mucizesini Yaşayanlar

“Her gece yatmadan önce Amenerrasulü’nü okuyorum. Bu sayede geceleri daha rahat uyuyorum ve sabahları daha zinde kalkıyorum.”

Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Mucizesini Yaşayanlar

“Bir dileğim vardı ve bu dileğimin gerçekleşmesi için Amenerrasulü’nü okudum. Birkaç ay sonra dileğim gerçekleşti. Bu zikrin bana çok faydası oldu.”

Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Mucizesini Yaşayanlar

Amenerrasulü fazileti sırları sebebiyle gün içerisinde istenen sayıda edilebilmekte olup genellikle 41 kere bilinir. Ancak 41 sayısını yükseltmek ya da düşürmek de mümkündür. Bu iki ayet Kur’an-ı Kerim’in diğer bölümlerine nazaran Mescid-i Aksa’da indirilmiş olup, okunduğu zaman kişiyi şeytanın şerrinden korur.

Ayrıca günahlardan korunma ve affedilme için de bu dua okunabilir. Manevi olarak huzur ve sükunet verirken, imanı ve tevekkülü de arttırmaktadır. Bunların yanı sıra Amererrasulü 41 kere okumanın mucizesini yaşayanlar farklı mucizeleri de ayrıca belirtebilmektedir.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR:  41 Çörek Otuna 41 Ayetel Kürsi Okuyanlar Kadınlar Kulübü

Fusidas Krem Ne İşe Yarar? başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Mucizesini Yaşayanlar

Amenerrasulü okunuşu

Arapça:

آمَنَ الرَّسُولُ بِمَا أُنْزِلَ إِلَيْهِ مِنْ رَبِّهِ وَالْمُؤْمِنُونَ كُلٌّ آمَنَ بِاللَّهِ وَمَلَائِكَتِهِ وَكُتُبِهِ وَرُسُلِهِ لَا نُفَرِّقُ بَيْنَ أَحَدٍ مِنْ رُسُلِهِ وَقَالُوا سَمِعْنَا وَأَطَعْنَا غُفْرَانَكَ رَبَّنَا وَإِلَيْكَ الْمَصِيرُ

لَا يُكَلِّفُ اللَّهُ نَفْسًا إِلَّا وُسْعَهَا لَهَا مَا كَسَبَتْ وَعَلَيْهَا مَا اكْتَسَبَتْ رَبَّنَا لَا تُؤَاخِذْنَا إِنْ نَسِينَا أَوْ أَخْطَأْنَا رَبَّنَا وَلَا تَحْمِلْ عَلَيْنَا إِصْرًا كَمَا حَمَلْتَهُ عَلَى الَّذِينَ مِنْ قَبْلِنَا رَبَّنَا وَلَا تُحَمِّلْنَا مَا لَا طَاقَةَ لَنَا بِهِ وَاعْفُ عَنَّا وَاغْفِرْ لَنَا وَارْحَمْنَا أَنْتَ مَوْلَانَا فَانْصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرِينَ

Türkçe:

Peygamber, rabbinden kendisine indirilene iman etti. Müminler de iman etti. Her biri Allah’a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman etti. “Onun peygamberlerinden hiçbiri arasında ayırım yapmayız.” dediler. “İşittik ve itaat ettik. Ey Rabbimiz, bağışlamanı dileriz. Sonunda dönüş sanadır.”

Allah, bir kimseyi ancak gücünün yettiği kadar yükümlü kılar. Herkesin kazandığı kendi yararına, zararı da kendi zararınadır. “Ey Rabbimiz, unutur veya yanılırsak bizi sorumlu tutma. Ey Rabbimiz, bize ağır bir yük yükleme. Bize, geçmiştekilere yüklediğin gibi ağır bir yük yükleme. Ey Rabbimiz, bize gücümüzün yetmediği şeyi yükleme. Bizi affet, bizi bağışla, bize merhamet et. Sen bizim Mevlâmızsın. Kâfir kavme karşı bize yardım et.”

Amenerrasulü anlamı

Ayet 1-2:

Peygamber, rabbinden kendisine indirilene iman etti. Müminler de iman etti. Her biri Allah’a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman etti. “Onun peygamberlerinden hiçbiri arasında ayırım yapmayız.” dediler.

Bu ayetlerde, İslam’ın temel inançlarından olan iman esaslarına vurgu yapılmaktadır. Bu esaslar, Allah’a, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine ve ahiret gününe iman etmektir.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR:  1340 Elif Lam Mim Fazileti

Ayet 3-4:

İşittik ve itaat ettik. Ey Rabbimiz, bağışlamanı dileriz. Sonunda dönüş sanadır.

Bu ayetler, müminlerin Allah’a boyun eğdiklerini ve O’ndan bağışlanma dilediklerini ifade etmektedir.

Ayet 5-6:

Allah, bir kimseyi ancak gücünün yettiği kadar yükümlü kılar. Herkesin kazandığı kendi yararına, zararı da kendi zararınadır.

Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Mucizesini Yaşayanlardan olmak için mutlaka bunları okumalısınız.

Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Mucizesini Yaşayanlar
Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Mucizesini Yaşayanlar

Amenarrasulü 41 Kere Okumanın Fazileti Nelerdir?

Amenerrasulü 41 kere okumanın fazileti oldukça fazladır. Bu bakımdan herkese sürekli okuması, aksatmaması önerilir. Bunun faziletlerine bakıldığında ise şunlar görülmektedir:

 • Kişinin çevresinden iblis, cin ve şeytanlar uzaklaşır
 • Kişi okudukça sevap kazanır
 • Yatsı ardından okuyan kişi ibadet ile geceyi geçirmiş gibi sevap alır
 • Okuyan kişi dertlerden uzak kalır
 • Her türlü bela ve musibetten kurtulur
 • Okuyan ibadet ile geceyi geçirmiş gibi sevap alır
 • Amenerrasulü’nün 41 kere okunması, kişinin Allah’a olan güvenini artırarak onu sıkıntılarından kurtarmaya yardımcı olur.
 • Kişinin Allah’a olan inancını ve güvenini artırarak ona huzur ve mutluluk verir.
 • Kişinin ahirette yerini sağlamlaştırmasına ve Allah’ın rızasını kazanmasına yardımcı olur.
 • Kişinin vesveseden kurtulmasına yardımcı olur.
 • Kişinin maddi sıkıntıdan kurtulmasına yardımcı olur.
 • Amenerrasulü’nün 41 kere okunması, kişinin hacet duası ile birlikte okunması halinde dileğinin yerine gelmesine yardımcı olur.

Bunların yanı sıra Amererrasulü 41 kere okumanın mucizesini yaşayanlar farklı mucizeleri de belirtebilmektedir. Dertlerinin bittiğini, rahata erdiklerini söyleyenler mevcuttur.

Amenerrasulü Nasıl Okunur?

Amenerrasulü ister dini kitaplardan isterseniz Kur’an-ı Kerim üzerinden okunabilecek olan bir duadır. Amenerrasulü dilek için kaç defa okunmalı istediğiniz sayıda edilebilmektedir. Bu uzun olsa da bir süre boyunca sürekli okuyarak, ardından ezberleyebileceğiniz bir yapıya sahiptir.

Amenerrasulü Fazileti Mutluluğun Şifresi

41 Amenerrasulü okuyanların yorumları internet üzerinde farklı bloglarda ve sitelerde kolay bir şekilde görülebilmektedir. Bunları inceleyerek kısa sürede kimin ne yazdığını, ne gibi faziletlerini görmesi mümkündür. Bazı kişiler panik ataklarının azaldığını bahsederken, bazı kişiler daha huzurlu bir şekilde okuduklarını dile getirmektedir.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR:  41 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir